top of page

Zapomínáme kam a proč běžíme

„Našel si své poslání?


„Ale prosim tě, já na to nemám.“

„Tak to zkus.“

„Ale já to neumím.“

„Tak to zkus.“

Děláte co máte? Děláte co chcete? Děláte co musíte? Děláte to, co vás naplňuje, co vám dává smysl? Jdi Si Za Svými Sny - Motivace / Motivační Video Cz Dabing – YouTube

Je to takový začarovaný kruh.


Někdy se musí člověk v životě ZTRATIT, aby se NAŠEL. Často startem ke Štěstí je prožité dno. Děláme životní rozhodnutí, tzv. velký životní scénář, který v zásadě určuje, jestli v životě budeme vítězové nebo poražení.


„Počkej, a jak to uděláš? A co když on to nevezme? Co když nebude dobrá doba? Co když to nevyjde?“ "Co když to bude ještě horší, než je to teď?"


Míváme největší problém z věcí, které se nikdy nestanou a přitom tomu často věnujeme obrovské množství energie. Je tisíce možností, jak se to může „podělat“ Nikdy nebudeme připraveni na všechny situace Co když. A co když a najednou z vašeho snu, plánu, nic nezbyde? Raději začněme slovem „Proč?“ Ptejme se: „Co chci a proč?“ Orientujme se na stav, který chceme a cestu, která nás tam dovede.


Vítěz není ten, kdo všechno vyhraje, ale ten který když je v “rejži“, tak umí najít řešení. První vítězství máme všichni za sebou. Byli jsme tou nejrychlejší spermií a dostali tak šanci ke zrození a prožít si neobyčejný způsob bytí. To jak svůj život prožijeme, máme ve svých dlaních.


Někdy bychom raději udělali stojku, jen abychom nemuseli opustit svoji zónu komfortu a udělali něco jinak, než jak jsme na to zvyklí. Pocit ztráty „jistoty“ bývá pro nás dvakrát silnější emocí v porovnání s tím, jaký požitek přináší případný zisk. Samotný proces života udržuje člověka v rovnováze a bolest bývá velkým učitelem. Člověka ta ztracená léta žití v něčem, v čem není šťasten, natolik bolí, že raději ještě pár let VY-DRŽÍ.


Stává se, že se člověk ztratí na cestě za svými sny, jindy o sobě pochybuje. Pochybuje o tom, že to dá. Orel Eddie (2016) CZ HD trailer – YouTube

Bojí se zranitelnosti, zvažuje míru rizika. Sbírá vnitřní sílu na cestě za svým snem, i když mu nevěří ani jeho nejbližší. Pak se zas po krůčku navrací odvaha, sebejistota a to NÁDHÉRNÉ KOUZLO VÁŠNĚ. Nasedne na flow vlnu a ta ho nese. Nese ho neuvěřitelnou energií vášně k tomu co miluje. Aby došel tam, KDE VNÍMÁ SVÉ POSELSTVÍ.


Jak často podvádíte a zrazujete sami sebe?


Proč je mozek pro splnění snů, pro rozhýbání změny, spíš našim protivníkem a ne pomocníkem? Snažme se mít v hlavě SILNÉ PROČ – důvod, proč se o něco snažíme. Toto PROČ bude vaší nejsilnější motivací ze všech. Vnitřním magnetem, který vás znovu zvedne na nohy, kdykoli padnete. Lidský potenciál bývá skrytý a leckdy teprve v nouzové situaci vyplave na povrch odpověď na otázku: "Jak silný dokážu být."

Můžete si nyní vyzkoušet svůj vlastní potenciál. Zaujměte postoj ke dřepům. A nyní začněte dělat klasické dřepy a udělejte jich tolik, kolik budete moci. Nezastavuje se!, dokud si nebudete myslet, že už neuděláte ani o jeden víc.


Jste si jisti, že jich neuděláte víc?

Udělejte ještě dalších pět.


Jste si jisti, že jich neuděláte víc?

Udělejte ještě dalších pět. Pak si můžete odpočinout.


Co se z takové zkušenosti dá naučit?

Řekli jste si, že už další nezvládnete. Že už jste dosáhli své hranice. Když jsem přitlačila s počtem provedených cviků, zvládli jste jich udělat dalších osm. Umíme být silnější, než si myslíme. Hranice, které nás mohou omezovat, svádět z cesty, si nastavujeme sami.


O obrovské vůli, síle a chuti prožití si života na plno, ve svém deníku a s humorem sobě vlastním, popisuje den po dni Jiří Švihálek co prožívali s manželkou Kačkou po nehodě na motorce. Amputace nohy, nesnesitelné bolesti, přemísťování kostí v těle a zotavování. Nevzdal to a svými upřímnými, sarkastickými texty motivoval čtenáře k pozitivnímu přístupu k životu. Jak bolí noha, kterou nemáte? A co všechno se změní, když přijdete o končetinu?

Tuto inspirující a motivující knihu vřele doporučuji 😊
6 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page