top of page

Staráš se o svůj život?

Napadá mě filozofická úvaha nad lidskou bytostí samotnou. Po větru posílám pomocí frekvence myšlenky žijícím lidem poselství: "Máte čas starat se o život samotný? Přežíváte jej, nebo jej umíte prožívat? Nebo se staráte více o živobytí, či se staráte spíš o práci, která je vaším "živo-bitím"?

I mně je příjemné vlastnit majetek a jiné hmotné věci, ale pak okolo nich musí člověk běhat tak intenzivně, že nemá čas na nic jiného. Bylo období, kdy jsem chodila do práce, ve které jsem neviděla žádnou seberealizaci, radost ani smysl a byla spíše mým vlastním dobrovolným bičem = "živo-bitím". Potřebovala jsem peníze, abych se mohla postarat o nadstandardní živobytí, které jsem chtěla sobě i rodině dopřávat.

Pracovala jsem v podobenství řítícího se vlaku, ze kterého jsem neuměla vystoupit. Nezastavoval. Jel takovou rychlostí, že to mnohdy bylo na hranici budoucího rizika psychosomatického onemocnění, na úkor hrozícího rozpadu manželského vztahu, na úkor ztráty dětství mých dětí, které vyrostly tak rychle, že ani nevím jak. A čas letěl. Letěl jako vítr. Čas, který je nejvzácnější komoditou člověka. Přesto jsem jím mnohdy mrhala, jako bych ho měla nekonečno, a čekala na opravdový harmonický život AŽ PAK.

Píšu si na papír číslo, které je prý v současné době průměrným věkem dožití. (pro muže 76 a pro ženu 82 let). Odečítám od něj věk, který mám letos. Vynásobuji to počty dnů v roce. Ve výsledku mi vychází číslo, které sděluje, kolik dní mi ještě zbývá, pokud se dožiju průměrného věku. Sakra, to číslo je neuvěřitelně nízké!

Kolikrát v životě ještě budu moci posedět pod voňavým vánočním stromkem se svými milovanými lidmi? Co všechno bych si měla dát v životě do pořádku? Co ještě chci pro sebe, pro ostatní udělat, dokázat? A kdy to udělám? Mám na to sílu? A budu ji mít za pět let? Má pro mně to, co chci, stejný smysl, kdybych věděla, že mám před sebou poslední rok života? Jak moc je to pro mne opravdu důležité teď? A pokud ano, na co ještě čekám?


Zdroj: z mé knihy: "Jako Fénix z popela", kterou můžete u mne zakoupit i s věnováním :-)12 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

ความคิดเห็น


bottom of page